Day 1 Results
Game 1: Burnaby South 73 - 22 Earl Marriott, POG: Lex Paloma
Game 2: Burnaby North - Steveston-London, POG: Declan Chang
Game 3: Walnut Grove 58 - 43 Templeton, POG: Nico Scott
Game 4: Churchill 43-41 Handsworth, POG: Kean Obille
Game 5: St. George's 54 - 25 McMath, POG: Blake Wardell
Game 6: Van College 81 - 39 Burnaby Mtn: POG: M. Lalabuyoc
Game 7: Heritage Woods 55 - 39 Bby Central, POG: Elliot Howker
Day 2 Results
Game 8: Burnaby South 43 - 35 Burnaby North, POG: Andy Chen
Game 9: Steveston-London 47 - 35 Earl Marriott, POG: Gavin Cameron
Game 10: Walnut Grove 46 - 38 Chruchill, POG: Grayson Mclean
Game 11: Handsworth 38 - 29 Templeton, POG: Griffin Sandar
Game 12: St. George's 60 - 41 Burnaby South, POG: Campbell Parish
Game 13: McMath 55 - 28 Windsor, POG: Nolan Debray
Game 14: Vancouver College 94 - 31 Heritage Woods, POG: Kai Gibbson
Game 15: Burnaby Mountain 55-43 Burnaby Central, POG: Addison Button
Day 3 Results
Game 16: Burnaby South 64 - 44 Walnut Grove, POG: Malik Robert
Game 17: Vancouver College 77 - 40 St. George's, POG: Mikey Joseph
Game 18: Templeton 63 - 29 Earl Marriot, POG: Gabriel Maraka
Game 19: Burnaby Central 51 - 17 Windsor, POG: Jeffrey Soberanis Torres
Game 20: Handsworth 69 - 30 Steveston-London, POG: James Hortley
Game 21: Burnaby Mountain 67 - 36 McMath, POG: Deon Johnson
Game 22: Churchill 41 - 32 Burnaby North, POG: Jackson Agazzi-Brysen
Game 23: Heritage Woods 73 - 44 Burnaby South 8's, POG: Yen Teng
Game 24: Walnut Grove 44-42 St. George's, POG: Jefferey Kim
Championship Final: Vancouver College 67 - 33 Burnaby South
Game 1: Burnaby South 73 - 22 Earl Marriott, POG: Lex Paloma
Game 2: Burnaby North - Steveston-London, POG: Declan Chang
Game 3: Walnut Grove 58 - 43 Templeton, POG: Nico Scott
Game 4: Churchill 43-41 Handsworth, POG: Kean Obille
Game 5: St. George's 54 - 25 McMath, POG: Blake Wardell
Game 6: Van College 81 - 39 Burnaby Mtn: POG: M. Lalabuyoc
Game 7: Heritage Woods 55 - 39 Bby Central, POG: Elliot Howker
Day 2 Results
Game 8: Burnaby South 43 - 35 Burnaby North, POG: Andy Chen
Game 9: Steveston-London 47 - 35 Earl Marriott, POG: Gavin Cameron
Game 10: Walnut Grove 46 - 38 Chruchill, POG: Grayson Mclean
Game 11: Handsworth 38 - 29 Templeton, POG: Griffin Sandar
Game 12: St. George's 60 - 41 Burnaby South, POG: Campbell Parish
Game 13: McMath 55 - 28 Windsor, POG: Nolan Debray
Game 14: Vancouver College 94 - 31 Heritage Woods, POG: Kai Gibbson
Game 15: Burnaby Mountain 55-43 Burnaby Central, POG: Addison Button
Day 3 Results
Game 16: Burnaby South 64 - 44 Walnut Grove, POG: Malik Robert
Game 17: Vancouver College 77 - 40 St. George's, POG: Mikey Joseph
Game 18: Templeton 63 - 29 Earl Marriot, POG: Gabriel Maraka
Game 19: Burnaby Central 51 - 17 Windsor, POG: Jeffrey Soberanis Torres
Game 20: Handsworth 69 - 30 Steveston-London, POG: James Hortley
Game 21: Burnaby Mountain 67 - 36 McMath, POG: Deon Johnson
Game 22: Churchill 41 - 32 Burnaby North, POG: Jackson Agazzi-Brysen
Game 23: Heritage Woods 73 - 44 Burnaby South 8's, POG: Yen Teng
Game 24: Walnut Grove 44-42 St. George's, POG: Jefferey Kim
Championship Final: Vancouver College 67 - 33 Burnaby South
Follow us on Twitter, Instagram & Snapchat for all the tournament action!
@RebelsAthletics #GoRebels
@RebelsAthletics #GoRebels
TOURNAMENT AWARDS
Tournament Champions
Vancouver College
Vancouver College
PLAYER OF THE GAME RECIPIENTS
Game 1
Lex Paloma Burnaby South Game 5
Blake Wardell St. George's Game 9
Gavin Cameron Steveston-London Game 13
Nolan Debray McMath Game 17
Mikey Joseph Vancouver College Game 21
Deon Johnson Burnaby Mountain |
Game 2
Declan Chang Burnaby North Game 6
Mikyle Malabuyoc Vancouver College Game 10
Grayson Mclean Walnut Grove Game 14
Kai Gibbons Vancouver College Game 18
Gabriel Maraka Templeton Game 22
Jackson Agazzi-Brysen Chruchill |
Game 3
Nico Scott Walnut Grove Game 7
Elliot Howker Heritage Woods Game 11
Griffin Sandar Handsworth Game 15
Addison Button Burnaby Mountain Game 19
Jeffrey Soberanis Torres Burnaby Central Game 23
Yen Teng Heritage Woods |
Game 4
Kean Obille Sir Winston Churchill Game 8
Andy Chen Burnaby South Game 12
Campbell Parish St. George's Game 16
Malik Robert Burnaby South Game 20
James Hortley Handsworth Game 24
Jefferey Kim Walnut Grove |